Harstad hundepark

Book Tickets Online

Om

REGLER! 

 

Velkommen til Harstad Hundepark! Les reglene før dere går inn 

 

1. Dersom det er andre i parken når du kommer, avklar at det er greit at du går inn, og gi dem tid til å få kontroll på hundene sine

 

2. Ta av båndet i slusen! Ikke la fremmede hunder hilse i bånd, da det ofte kan gi feil signaler og skape konflikt. Om dere er i tvil, la hundene hilse fra hver sin side av slusen eller vent til parken er ledig. 

 

3. Få kontroll på hunden din og trekk unna inngangen når det kommer nye hunder inn.

 

4. Hold parken ren og ryddig! Plukk opp etter hunden. Søppeldunkene i parken kan brukes, men det er ønskelig at dere tar avfallet med hjem, så det ikke fylles opp så raskt her. Vi ønsker ikke at hunder skal få markere ned alt mulig, stopp hunden fra å pisse på benker og lignende. De flotte benkene vi har fått sponset vil vi gjerne kunne sitte på uten å bli utgriset.

 

5. Syke eller smittsomme hunder har ingen adgang i parken! Dette gjelder også parasitter som lus eller skabb.

 

6. Har du en hund som er reaktiv, redd, skadet eller aggressiv, og som ikke går overens med hvem som helst så tar du en karabinkrok og stenger porten med den når du har gått inn. Makstid alene i parken hvis noen andre vil inn er 20 minutter fra du ankom. Husk å henge kroken på plass når du drar. Når man stenger porten må man skrive ned mobilnr på lappen så man kan kontaktes hvis andre venter. Det samme gjelder tispe med løpetid.

 

7. Valp i parken, samme som punkt 6. Om det er valp inne i parken, avtal med valpeeier om du kan gå inn. Vis ekstra hensyn når det gjelder valper, hvis du har en bøllete hund så slipper du den ikke inn til en valp! 

 

8. Bruk av hundeparken foregår på eget ansvar. Hundeparken har ikke ansvar for eventuelle skader som måtte oppstå på hunder eller mennesker, hundeeier er ansvarlig for all skade hunden forårsaker jfr. Hundelovens paragraf 27

 

9. Hunder som trakasserer andre må forlate parken og komme tilbake når parken er ledig. Ved gjentatte uønskede hendelser med samme hund ønsker vi å få beskjed.

 

10. Barn under 16 har kun adgang i parken sammen med en voksen, men det anbefales varsomhet ved å ta barn inn om det er flere hunder her.

 

Bruk gjerne facebooksiden til å avtale treff med andre, men det er ikke anledning til å holde av eller booke tid i parken. 

 

Takk for at dere viser hensyn og tar godt vare på hundeparken vår!

 

Spørsmål og tilbakemeldinger kan sendes til Jørgen Solvang Lund via mobilnr 91860550, eller resten av styret via facebooksiden til Harstad Hundepark. 

Bruk av parken er per dags dato gratis, men vi setter stor pris på bidrag til økonomisk drift av parken, vipps via qr-koden

TripAdvisor

Kart & Veibeskrivelse

Harstad hundepark

Type:Familieparker

9409, Harstad

Også i nærheten

  1. Moderne kirke fra 1958 i tradisjonell stil.

    4.38 km unna
  2. Galleri Nord-Norge viser årlig mellom åtte og tolv utstillinger, enten i form av…

    4.52 km unna
  3. Et gammelt handelssted og gjestehus fra 1600-tallet.

    5.00 km unna
  4. Et fantastisk utsiktspunkt sør for Harstad.

    5.04 km unna
  1. sommer åpnes portene til Trondenes Middelaldergård, som ligger vegg i vegg med Trondenes…

    6.02 km unna
  2. Trondenes Kirke er verdens nordligste og en av landets viktigste steinkirker fra…

    6.20 km unna
  3. Sjarmerende miniatyrby som er en elsket attraksjon for alle besøkende i Harstad

    6.55 km unna
  4. Se, hør og lær om regionens historie fra steinalder til 1950-tallet, med hovedvekt på…

    6.99 km unna
  5. Norges eneste komplett bevarte sildoljefabrikk fra begynnelsen av 1900 tallet.

    10.29 km unna
  6. Et av Nord-Norges best utstyrte bygdetun!

    10.81 km unna
  7. Nupen utsiktspunkt

    10.93 km unna
  8. En unik samling av historie og kunst, og en viktig formidler av historien rundt pleie og…

    11.87 km unna
  9. 7 bygninger - utallige historier

    12.74 km unna
  10. Elgsnes kapell

    14.87 km unna
  11. La deg lokke av bryggas dyreliv, utstillinger og kafè. Handelsstedet Hemmestad er i dag…

    16.46 km unna
  12. En autentisk atmosfære fra 1920 årene.

    22.66 km unna
Previous Next